Jak oswoić psa?

oswojenie psa

Decyzja o zabraniu psa do domu jest decyzją poważną, więc warto się nad nią dokładnie zastanowić. Pies to bowiem nie zabawka i należy traktować go jak członka rodziny. Wiele osób decyduje się na przygarnięcie psa ze schroniska. Jest to świetny pomysł, aczkolwiek należy pamiętać, że taki pies ma już swoja przeszłość, ma już swoja historię, więc trzeba go najpierw oswoić.

A jak oswoić psa? Z pewnością trzeba uzbroić się w cierpliwość. Pies przez pierwsze dni jest nieufny, boi się, zwłaszcza jeśli ma złe doświadczenie z człowiekiem. Musi poznać swoje nowe miejsce, zostawić w nim swój zapach. Z pewnością warto na początku także dowiedzieć się więcej na temat swojego nowego podopiecznego, aby wiedzieć na co jak reaguje. Takiej wiedzy mogą udzielić nam w schronisku, z którego weźmiemy psiaka.

Pytanie jak oswoić psa jest z pewnością bardzo często zadawane również na różnego rodzaju forach internetowych, ponieważ to tego najbardziej obawiają się wszyscy właściciele czworonogów. Warto mieć przy sobie również kilka smakołyków, ponieważ to dobry sposób aby przekonać do siebie nieufnego  zwierzaka. Z pewnością warto również poczytać kilka artykułów, w których specjaliści podpowiadają jak oswoić psa. Wiedza oni bowiem z doświadczenia, jak do zwierzaka podejść, na co zwrócić uwagę, a co zlekceważyć. Wiedza również jakie gadżety mogą się przydać przy takim procesie, a czego powinno się unikać. Z pewnością za sprawą takich wskazówek szybko uda nam się przekonać do siebie zwierzaka i nasz nowy najlepszy przyjaciel poczuje się u nas jak w domu.