Kiedy kupić psa?

kupujemy psa

Kto z nas nie chciał jako dziecko mieć swojego psa? Ileż to razy prosiliśmy rodziców wręcz ze łzami w oczach, o szczeniaka… Obiecywaliśmy, że będziemy z nim wychodzić każdego dnia, bez względu na pogodę, będziemy o niego dbać… Na szczęście, w większości przypadków rodzice nie biorą takich obietnic na poważnie, bowiem ustalmy – małe dzieci równie szybko jak się czymś fascynują, to ta fascynacja zanika. I efekty oglądamy później w schroniskach dla zwierząt, gdzie porzucone psiaki – najczęściej w okresie wakacyjnym – zrozpaczonymi  ślepiami oglądają świat zza krat… Dlatego, najlepiej aby decyzja o kupnie psa była naprawdę przemyślana. Najrozsądniej będzie kupić faktycznie młodego psiaka, ponieważ takiego malucha można jeszcze nauczyć podstawowych komend. A najlepiej, jeśli wyśle się go na szkolenie psów.

Są to specjalne zajęcia, prowadzone przez wykształconych trenerów, którzy wiedzą w jaki sposób rozmawiać ze zwierzakiem, jak go przekonać do wykonywania tego, czego my chcemy. Podczas zajęć w Psiej Szkole zwierzę uczy się podstawowych komend jak siad, łapa, noga itp, ale również uczy się, że powinien być posuszny swojemu człowiekowi, że powinien reagować na jego głos. Szkolenie psów jest przewidziane raczej dla młodych psiaków, ponieważ im pies starszy tym oporniej przyswaja sobie wiedzę – skądś przecież się wzięło powiedzenie – „Starego psa nie nauczysz nowych sztuczek”. Dlatego jak tylko nowy członek rodziny znajdzie się w naszym domu warto rozejrzeć się za takimi zajęciami.

Zajęcia w Psiej Szkole

Oczywiście w Psiej Szkole istnieje wiele różnego rodzaju zajęć, które pomogą w wyszkoleniu psa. Jednak trzeba wiedzieć, o jakie umiejętności nam konkretnie chodzi. Czy może chcemy psa, który pomoże w polowaniu? A może takiego, który pomoże w odnajdywaniu zasypanych ludzi? To od tego powinno zależeć, jakie szkolenie psów wybierzecie. Warto również zasięgnąć opinii wśród innych właścicieli psów, o tym, którego instruktora polecają. I pamiętajmy – że nauka nie trwa jedynie przez czas warsztatów – to my sami musimy z naszym pupilem ćwiczyć w domu, aby był zadowalające efekty.