Tresura psów

tresura psów

Dlaczego warto wytresować psa? Ponieważ to znacznie ułatwi nam życie. Pisząc nam, mamy na myśli zarówno psa jak i siebie. Tresura psów to specjalne szkolenia, na których nasz czworonożny pupil uczy się podstawowych sposobów zachowania, podstawowych komend, dowiaduje się, że za dobre  zachowanie może czekać go nagroda. Wiele osób po0stanowania samodzielnie wytresować psa, jednak prawda jest taka, że jeśli nie mamy specjalnych kursów, które wyuczyły nas takiego szkolenia, to osiągnięte efekty będą znikome.

Aby żyć w zgodzie ze zwierzęciem, trzeba ustalić pewne zasady i nauczyć go ich przestrzegania. Dobra tresura jest tu szczególnie ważna.

Tresura psów to również wskazówki dla właścicieli, jak być stanowczym wobec psa, jak go do siebie przywoływać, a nawet jakiego tonu głosu używać czy w którą stronę patrzeć. Oczywiście wiadomo, że inaczej będzie wyglądało szkolenie domowego  psa a inaczej na przykład tresura psów policyjnych, ponieważ od tych ostatnich wymaga się o wiele więcej niż od kanapowych przytulańców. Jednak w każdym przypadku taką tresura powinien się zając prawdziwy specjalista – oczywiście, jeśli naprawdę zależy nam na efektach.