Warsztaty tropowe

warsztaty tropoweKiedy słyszymy pojęcie tropienie, to kojarzy się nam ono z szukaniem zwierzyny łownej, ostatecznie śladów przez policyjne psy. A okazuje się, że dla psa, tropienie, czyli posługiwanie się swoim węchem jest czymś w formie intelektualnej rozrywki, co pozwala mu się wykazać, ale także odprężyć i zabawić.

Dlatego tak wielu właścicieli psów zapisuje się ze swoimi ulubieńcami na warsztaty tropowe.

Co ważne, tropić może każdy pies – czy to starszy czy młodszy czy z rodowodem czy tez bez. Dzięki takiej formie zabawy, nasz psiak dłużej zachowa sprawność, jego mózg będzie dłużej aktywny. I co najważniejsze – nasz pupil będzie bardziej oporny na pierwsze oznaki starzenia się, dzięki czemu będzie mógł dłużej z nami zostać.

Oczywiście, warsztaty tropowe powinny być przeprowadzone przez specjalnie wyszkolonego w tym celu instruktora, jednak pamiętajmy, aby przede wszystkim były one formą zabawy – zarówno dla naszego zwierzaka jak i dla nas. Z pewnością przyniesie ona wiele radości naszemu psu – w końcu posługiwanie się węchem to jego najbardziej naturalny stan. Warto na takie specjalne zajęcia wysłać psiaka już za szczeniaka. Dlaczego? Ponieważ okazuje się, że tego typu warsztaty tropowe pozwalają mu nauczyć się zarówno koncentracji, jak również i pracy ze swoim przewodnikiem, czyli w tym przypadku właśnie z tobą. Z pewnością w twojej okolicy znajduje się ośrodek, który organizuje tego typu szkolenia dla psiaków – warto więc się na nie zapisać. Z pewnością każdy z was wyniesie z tego jakąś naukę.